Tilgange:

 

Sæson

Spillere

Kom fra

1988 - 89

Maibritt Benda

Joy Hansen

Merete Munch Sørensen

Anja Andersen*

Kirsten Boel

Lene Jensen

*kom i slutningen af 1987 - 88

 

Rødovre

Tåstrup

Horsens

Ikast

Oddense/Otting

NNUIF

1989 - 90

Helle Madsen

Annelise Wang Jensen

Heidi Astrup

 

Funder GF

NNUIF

Egne rækker

1990 - 91

Anette Hoffmann

Tina Ziegler

Susanne Boilesen

Eva Brix

 

Jelling

Jelling

Levring

Egne rækker

1991 - 92

Janne Kolling

Mette Klit

Charlotte Kaas Thomsen

 

Lyngså

Ribe 

Vorup

1992 - 93

Anne Dorthe Tanderup

Majken Larsen

Connie Juul

Anette Lundgren

Miriam Deisting

Karina Jensen

Marianne Eg

 

Hypo

SIK, Viborg

Fløng

Levring

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

1993 - 94

Mette Kragelund

Eva Brix

Jytte Kristensen

Maja Høyer Nielsen

Birgitte Bundgaard

 

Ribe

Ikast FS

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

1994 - 95

Mette Stisen

 

Breum

1995 - 96 

Natalia Deriouguina

Charlotte Højfeldt

Anita Lauridsen

Litten Høyer Nielsen

Mette Andersen

 

Luch, Moskva

Visse

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

1996 - 97

Berit Jacobsen

Anna Sørensen

 

Egne rækker

Egne rækker

1997 - 98

Heidi Tjugum

Christina Roslyng

Helle Simonsen

Rikke Solberg

Dorte Johansen

Hilde Magnussen

Christina Kørup Petersen (Leje)

Heidi Astrup  (Leje)

Johanne Nielsen

Maja Torp

Joan Lien

Josephine Touray

Betina Mikkelsen

Bækkelaget

Horsens

Lyngså

GOG

Roar, Roskilde

Sjetne, Trondheim

VRI, Århus

Chateraise. Japan

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

 

1998 - 99

Tonje Larsen

Karen Brødsgaard

Sisse Bruun Jørgensen

Heidi Astrup (permanent kontrakt)

Majken Larsen

Annelise Wang Jensen

Rikke Skov

Jane Vangsøe

 

Larvik

Horsens

Mislata Valencia

Chateraise. Japan

DHG, Odense

NNUIF

Egne rækker

Egne rækker

1999 - 2000

Katrine Fruelund

Irina Neagu

Birgitte Nielsen

Eva Pettersen

 

Randers

Valcea

Bording 

Egne rækker

2000 - 01

Rita Borök

Merethe Hansen

Vibeke Nesse

Camilla Thorsen

Janni Zeeberg Sørensen

Camilla Stilling

Ann Grete Nørgaard

 

Debrecen

Chateraise. Japan

Ikast

Nordnes, Bergen

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2001 - 02

Lotte Kiærskou

Louise Pedersen

Louise Bager Nørgaard

Mari-Ann Laursen

Berit Kristensen

Anita Carlsen

 

Frederikshavn

Horsens

LSU Sæby

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2002 - 03

Leila Lejeune

Natasja Burgers

Marie Staun

Dianne Møller*

Grith Kristensen*

*kun udtaget til kampe, uden at få spilletid

 

Metz

GOG

Team Midtjylland

Egne rækker

Egne rækker 

2003 - 04

Olga Assink

Saskia Mulder

Valerie Nicolas

Henriette Mikkelsen

Charlotte Højfeldt

Trine Troelsen

Helga Nemeth

Silje Marit Berget

Camilla Søndergaard*

*kun udtaget til kamp, uden at få spilletid

 

GOG

GOG

Besancon

Ikast

Rocassa. Gran Canaria

Tarm/Skjern

Cornexi Alcoa

Bodø. Norge

Egne rækker

2004 - 05

Chao Zhai

Grit Jurack

Isabel Ortuñö

Karen Smidt

Marie Møller

Kristina Bille

 

Randers 

Leipzig

Elda. Spanien

Skive (leje)

Slagelse (leje)

Egne rækker

2005 - 06

Heidi Astrup

Cristina Varzaru

Lene Lund Nielsen

Lene Thomsen

Stina Eriksen

Jeanette Lang

Mie Olesen

Trine Spliid

Nicoline Buus Nielsen*

Karen Nørgaard*

*kun udtaget til kamp, uden at få spilletid

 

Aalborg DH

Rapid Bukarest

GOG

Kolding

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2006 - 07

Gitte Aaen

Lina Rask

Stine Bodholt Nielsen

Jane Schumacher

Vibeke Bay Sørensen

Olivera Jurisic*

*kun udtaget til kamp, uden at få spilletid

 

Frederikshavn

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2007 - 08

Bojana Popovic

Katrine Lunde-Haraldsen

Kristine Lunde

Anja Althaus

Nora Reiche

Christina Roslyng

Ida Bjørndalen

Aurelie Rouquette

Marianne Lundsby

Olivera Jurisic

Sidsel Bodholt Nielsen

Kamilla Haagensen

Maria Fisker

Camilla Dudeck

Julie Gade

 

Slagelse

Aalborg DH

Aalborg DH

Trier. Tyskland

Leipzig

Fra Stop

Larvik

Plan du Cuques (leje)

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2008 - 09

Monika Kovascsicz

Chao Zhai

Karen Smidt 

Ann Grete Nørgaard

Maja Torp

 

FTZ Budapest

Efter fødsel

Skive

Egne rækker

Egne rækker

2009 - 10

Gorica Acimovic

Johanna Ahlm

Katarina Bralo

Sandra Mittet

Janne Pedersen

Louise Korup Nielsen

Line Thorius

Lotte Kiærskou

Olga Assink

Pia Hildebrand

 

Hypo

Aalborg DH

Thuringer

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Fra stop

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2010 - 11

Christina Pedersen

Camilla Mikkelsen

Mouna Chebbah

Marit Malm Frafjord

Maja Savic

Carmen Amarei

Katja Marcher

Mathilde Kristensen

Caroline Müller

Anne Cecilie Dornonville De La Cour

 

FCK 

SK Århus

Team Esbjerg

Byåsen

FCK

FCK/Hypo

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2011 - 12

Maria Fisker

Isabelle Gulldén

Julie Aagaard

Pernille Larsen

Emily Baunsgaard

 

Randers HK

Sävehof

Aalborg DH

HC Odense

Egne rækker

2012 - 13

Cecilia Grubbström

Sabine Pedersen

Amanda Kurtovic

Louise Lyksborg

Holly Lam-Moores

Anita Bulath

Søs Søby 

Cleopatre Darleux

Johanne Andersen

Signe Hald 

Elizabeth Nørregaard

Camilla Sommer

Josephine Orby

 

Sävehof

Aalborg DH

Larvik HK

Leipzig

???

Podravka

Aalborg DH

Arvor

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2013 - 14

Louise Burgaard

Chana Masson De Souza

Sanja Damnjanovic

Anne Kjersti Suvdal

Tina Flognmann

Linnea Thorstensson

Henriette Mikkelsen

Mette Thyrsted

Astrid Jacobsen

Sofie Lauge

Sarah Paulsen

Cecilie Dalmose

Signe Brun

 

Team Tvis Holstebro

Randers HK

Podravka 

Nordstrand

???

Krim

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2014 - 15

Rikke Poulsen

Mette Gravholt

Sille Thomsen

Maura Visser

Kirsten Balle

Sarah Andreassen

Helena Mikkelsen

Nicoline Jeppesen

Nikoline Lundgreen

Pernille Papsø

Louise Ahrenholt

Mathilde Trend

Henriette Mikkelsen

Heidi Astrup

 

Vejen EH

Team Tvis Holstebro

Vejen EH

HC Leipzig

Klubløs

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

Egne rækker

2015 - 16

Ann Grete Nørgaard

Line Uno

Simone Böhme

Marie-Paule Gnabouyou

Siri Seglem

Barbara Balos-Bognar

Ditte Kelså

Sidsel Bodholt Nielsen

Mathilde Storgaard

Benedicte Thomassen*

*kun udtaget til kamp, uden at få spilletid

 

Team Tvis Holstebro

SK Århus

Silkeborg-Voel

Toulon

HC Odense

 

Skive

Skive

Ajax, København

Egne rækker

2016 - 17

Stine Bodholt Nielsen

Line Haugsted

Carin Strömberg

Amalie Grøn Hansen

Mie Sørensen

Karen Nørgaard

Clara Høgh-Poulsen

Josephine Nordstrøm Olsen

Louise Bager Due

 

Team Esbjerg

HC Odense

Skuru

Skanderborg

SønderjyskE

Egne rækker

Egne rækker

FCM Ungdom

Fra stop

2017 - 18

 

 

 

 

 

 

 

2018 - 19

 

 

 

 

2019 - 2020

Sanne van Olphen

Kristina Jørgensen

Hanna Daglund

Natasha Nolevska

Anne-Sofie Filtenborg

Signe Hald

Anne Hykkelbjerg

 

Stine Andersen 

Ida-Marie Dahl

Moa Høgdahl

Pauline Bøgelund

 

Laura Damgaard

Anna Kristensen

Majbritt Toft Hansen

Toulon

Skanderborg

Skuru

HC Vardar Skopje

Randers HK-Ungdom

Vendsyssel

Egne rækker

 

TTH Holstebro

Ajax, København

Byåsen

TTH Holstebro

 

EH Aalborg

Skanderborg

Aarhus United